Trener biznesu

Wiedza i kompetencje to jeden z filarów sukcesu w biznesie. Drugim jest umiejętność zastosowania ich w praktyce. Nawet najlepsze przygotowanie teoretyczne nie zagwarantuje osiągnięcia planowanych wyników, jeżeli nie zastosujemy tzw. umiejętności miękkich. Jak zbudować solidny warsztat specjalisty w swej dziedzinie? Jak kształtować kompetencje zespołu? Jakie zmiany w organizacji wprowadzić, aby zwiększyć wyniki? W tych i innych obszarach prowadzenia firmy pomoże profesjonalny trener biznesu.

Kim jest trener biznesu?

Jako trener biznesu uczę, jak wykorzystać posiadane umiejętności i wiedzę w praktyce. Prowadzone przeze mnie szkolenia mogą obejmować rozmaite obszary, w zależności od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Często są to takie zagadnienia, jak m.in. umiejętność radzenia sobie ze stresem, zdolności komunikacyjne, motywacja, zasady współpracy w zespole, ale też techniki sprzedażowe, zasady prowadzenia negocjacji czy sposoby optymalizowania kosztów oraz czasu pracy.

Podczas pracy z grupą prowadzę zajęcia w taki sposób, aby stymulować uczestników do działania i samodzielnego generowania wniosków. Takie szkolenie jest o wiele bardziej efektywne, niż wykładanie suchych faktów.

Trener biznesu powinien posiadać specyficzne cechy osobowości. Nie każda osoba posiada odpowiednie predyspozycje do prowadzenia szkoleń biznesowych. Dobry trener musi posiadać umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby ludzi, spoglądać obiektywnie na ich sytuacje i problemy, a także być osobą wiarygodną. Powinien bezbłędnie rozpoznawać stany emocjonalne innych ludzi, umiejętnie prezentować własne emocje i radzić sobie z trudnymi sytuacjami. W ten sposób zbuduje autorytet – rzecz niezbędną dla efektywnych szkoleń. Tymi zasadami staram się kierować na co dzień, w pracy z moimi klientami.

W ramach treningu biznesowego obok warsztatów i pracy z ludźmi przygotowuję listę rekomendacji i kierunków do wdrożenia w danej firmie. Prowadzę szkolenia z zakresu m.in. sprzedaży, architektury organizacji, dystrybucji, organizacji i optymalizacji procesów, marketingu, prawa czy finansów. Zajmuję się negocjacjami i rozwojem zasobów ludzkich. Na swoim koncie mam współpracę z największymi markami różnych sektorów i branż. Sprawdź już teraz, jakie rozwiązania mogę zaproponować twojej firmie.